یکی از محصولات مجتمع تولیدی بتنی بتون اسوه ، دیوارهای پیش ساخته بتنی است که با استفاده ازتجربه 30 ساله ، یکی از مدرنترین خطوط تولیدی دیوارهای بتنی در این مرکز مستقر شده است.

روش تولید دیوارهای پیش ساخته بتنی در این مجتمع تولیدی با استفاده از روش تکنولوژی ویبراسیون رزونانسی باعث تولید دیوارهای با کیفیت بالاتری می شود که دارای مزایایی به شرح زیر است :
1- دیوارهای تولیدی از نظر ضخامت دارای دقت ممیزی بوده و ضخامت کلیه دیوارهای در همه تولیدات ثابت می ماند .
2- امکان تولید دیوارهای دورو نما بوجود می آید .
3- بخاطر استفاده از ویبراسیون رزونانسی ، بالاترین تراکم بتن در دیوارها بوجود می آید .
4- موقعیت جایگیری فولادها در دیوارها ثابت می ماند.
5- امکان تولید دیوارهای با طرح سازمانها و ادارات مختلف فراهم می شود .
6- امکان تولید با تیراژ بالاتر در مدت زمان اندک فراهم میشود .

همچنین کل سیستم تولید دیوارهای بتنی پیش ساخته در مجتمع تولیدی بتنی بتون اسوه با بهره مندی از خط تولید بتن آماده استاندارد که در محل کارخانه مستقر است امکان استفاده از بتن با کیفیت را بوجود آورده است. همچنین کل سیستم خط تولید به تجهیزات عمل آوری با بخار مجهز شده است.

برای ساخت دیوارهای بیرونی مکانهای بزرگ همچون پادگانها ، کارخانجات و باغها ، استفاده از مصالح سنتی همچون آجر و بلوک های سیمانی بسیار پر هزینه و زمان بر می باشد. مضاف بر اینکه این نوع دیوار چینی نیاز به تدارکات گسترده دارد که در نقاط غیر شهری مشکلات بسیار بیشتری را به همراه خود دارد.

فنس کشی نوع دیگری از ایجاد دیوار محافظ می باشد که اگر چه سرعت بیشری در اجرا دارد، متاسفانه مانع مناسبی برای جلوگیری از ورود افراد به داخل محوطه نمی باشد و قابلیت تخریب و برش آسان را دارا می باشد.

یکی از سریعترین راه های ایجاد دیوار با امنیت بالا و قیمت مناسب استفاده از دیوارهای پیش ساخته بتنی موسوم به H پانل می باشد. این قطعات که توسط قالبهای بتنی این مجتمع قبلآ بتن ریزی می شود ، توسط جرثقیل به محل اجرا آورده شده و این دیوارهای پیش ساخته براحتی در محل اجرا مونتاژ می گردد. قالب H پانل در طرح ها و سایزهای مختلف در مجتمع تولیدی بتنی بتون اسوه طراحی و ساخته می شود.

مجتمع تولیدی بتنی بتون اسوه در زمینه طراحی ساخت دیوارهای بتنی پیش ساخته با کاربرد دیوار محوطه و حصار جزء تولیدکنندگان پیشرو و قدیمی این صنعت میباشد و حاصل سالها تجربه ، ساخت قطعاتی با رعایت اصول فنی و ظاهری بسیار زیبا شده است. در این مجتمع تولیدی ، تولید قطعات پانل و ستون دیوارها بوسیله میزهای تولید به صورت افقی (خوابیده) و مجهز به سیستم بخار و ویبره انجام شده که باعث بوجود آمدن سطح یکرونمای بسیار زیبا و کم رقیب شده است. کلیه قطعات با آرماتورهای آجدار مسلح شده و عیار بتن مصرفی در این قطعات 350 کیلوگرم در متر مکعب می باشد و کیورینگ قطعات با بخار تا مقاومت 7 روزه انجام می گردد. میزان آرماتور مصرفی و ابعاد قطعات مطابق با آیین نامه های طراحی ایران محاسبه شده و بنا به درخواست خریدار این مقادیر قابل تغییر می باشند. در سالهای اخیر با توجه به افزایش نرخ دستمزد و مصالح سنتی و با توجه به مزایای بیشمار دیوارهای پیش ساخته بتنی مانند سرعت بسیار بالا در اجرا، دوام و ماندگاری طولانی ، امکان ایجاد طرح با کیفیت شرکتها بر روی دیوارها و امکان ارسال قطعات در سراسر کشور را دارا می باشد .